Na ten czas trawa pilotaż. Klienci, którzy są w sporze z bankiem – ugodę podpiszą przed sądem, w którym toczy się postępowanie. Pozostali będą mogli zawrzeć ją w placówce banku.

Do zawarcia ugody potrzebna jest zgoda wszystkich kredytobiorców. Cały proces od momentu, kiedy klient podejmie decyzję, potrwa kilka dni.

Ugoda nie jest zawierana przed sądem polubownym przy KNF tylko zawierana jest w formie elektronicznej – jak deklaruje bank.

 

Ile zyskam z ugodzie z mbank?

 

Saldo na dziś = (rekalkulacja salda wyliczonego przy zastosowaniu stawki WIBOR od chwili udzielenia do dziś – (suma wpłaconych rat przy kredycie w CHF – suma wpłaconych rat przy kredycie w PLN)) * 50%

Dodatkowo, bank pomniejszy saldo kredytu o wpłaty na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego lub o wartość podwyższonego oprocentowania (jeśli klient zastępował nim ubezpieczenie).

Czyli wartość korzyści powinna być zbliżona do połowy korzyści którą osiągnie frankowicz zawierający ugodę chociażby z bankiem PKO BP, ING czy też bankiem BOŚ.

 

Czy warto skorzystać z ugody z mBank?

 

Absolutnie NIE! Jeśli ugoda daje jakieś korzyści to tylko dla banku.

Coraz więcej banków proponuje ugody, ale ugoda mBanku jest jedną z gorszych w porównaniu do tego co proponują inne banki. W zawiązku z powyższym powinieneś mieć świadomość co podpisujesz – jeśli chcesz z niej skorzystać. Banki korzystają z szumu który powstał przy ugodach i korzystają na tym. W najbliższym czasie, po dalszym wzroście stóp procentowych klienci nie będą się decydować na takie rozwiązanie bo ich rata zamiast maleć będzie mocno rosła. Klienci mogą poczuć się ponownie oszukani.

Jeśli chcesz się decydować na podpisanie ugody i nie chcesz iść do sądu –  to może lepiej byłoby pozostać przy oprocentowaniu w CHF. Ta ugoda najprawdopodobniej Ci zaszkodzi niż cokolwiek pomoże.

 

Dlaczego mbank zdecydował się na ugody niezgodne z zaleceniami KNF?

 

Bo ich na to nie stać. Mają za dużo zaangażowania jeśli chodzi o CHF. Przewalutowanie kredytów wszystkim klientom wpłynęłaby niekorzystnie na jego sytuację finansową, a  nawet mogłoby to spowodować problem z jego stabilnością.  Jeśli chodzi o kredyty frankowe tylko dwa banki są w gorszej sytuacji: Getin Bank – którego nie stać na żadne ugody oraz Millennium, którego nie stać na ugody zgodne z zalecaniami KNF – dlatego ten bank proponuje ugodę na własnych warunkach.

 

Pamiętaj o jednym – Twoja sprawa jest wyjątkowa i zasługuje na solidną analizę przez ekspertów – prawników z doświadczeniem, którzy pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

 

Zadzwoń i umów się na bezpłatną analizę Twojej sprawy. Tel. 22 299 39 00

 

Bezpłatna i niezobowiązująca analiza Twojej sprawy!
Napisz!