Reklam na internecie jest sporo, ale jak wybrać kancelarię frankową godną zaufania?

Należy zauważyć, że nie koniecznie reklama musi określać, że podmiot jest najlepszy na rynku. Kancelarie frankowe się sporo reklamują. I nie ma tutaj korelacji pomiędzy budżetem reklamowym a jakością świadczonych usług. Reklama nie powinna być czynnikiem, który wpływa na wybór kancelarii. Warto brać pod uwagę bardziej obiektywne czynniki.

Czy warto zwracać uwagę na opinie o kancelarii?

Około 90% opinii na internecie jest pisana na zlecenie firm, których one dotyczą. Klienci nie są zbyt wylewni i rzadko rekomendują określoną firmę sami z siebie. Warto korzystać z opinii, ale takich zweryfikowanych. Nie zawsze możemy zweryfikować taką opinię. Na facebooku często możemy sprawdzić, czy osoba, która rekomenduje, rzeczywiście jest faktyczną personą, a nie tylko profilem stworzonym przez agencję marketingową czy właściciela firmy.

Kancelaria dla frankowiczów, która ma duże doświadczenie.

Kancelaria, która ma doświadczenie to dobry wyznacznik wyboru. W sprawach frankowych trudno mówić o ilości prawomocnych wygranych, gdyż procesy są przewlekłe, a linia orzecznicza dopiero zaczęła się klarować od końcówki 2019 roku — po orzeczeniu TSUE dotyczących Dziubaków. Warto zauważyć, że pomoc frankowiczom to nie jedyna przestrzeń nadużyć ze strony banków. Dobra kancelaria powinna mieć możliwość pochwalenia się prawomocnymi wyrokami z instytucjami finansowymi, bo to oznacza, że temat zna i dobrze go poprowadzi. Także reprezentujący ją mecenasi powinni mieć stosowne doświadczenie. Wybór taki maksymalizuje naszą szansę na dobrze przygotowany pozew i wygraną. Duża ilość pozytywnych wyroków to dobry wyznacznik tego ze kancelaria ma doświadczenie.

Pomoc frankowiczom nie powinna zbyt wiele kosztować.

Frankowicz to osoba pokrzywdzona. Nie warto płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych na starcie za prowadzenia sprawy frankowej. Pomoc frankowiczom się należy i prowadzenie takiej sprawy nie powinno być zbyt kosztowne i powinno być każdorazowo dostosowane do możliwości finansowych kredytobiorcy. Jeśli ma on niewysokie zarobki kancelaria powinna opłatę wstępną rozłożyć na raty. Sprawa przy wniesieniu pozwu nie powinna kosztować klient więcej niż 10 000 zł za wszystkie instancja. Opłata od sukcesu też nie powinna być zbyt wysoka. Trzeba się jednak liczyć, że procentowo będzie ona większą przy niższych kwotach niż przy wysokich kwotach. Co innego prowizja. Klienci często szukają, wychodząc z założenia, że chcą zapłacić dopiero po wygranej. Jednak należy zauważyć, że aby było coś na wysokim poziomie — należy wnieść opłatę z góry. Model rozliczania się tylko od sukcesu może doprowadzić do tego, że firma, która reprezentuje Cię w sądzie — może nie dokończyć procesu, gdyż nie będzie ja stać albo zatrudni studentów prawa do prowadzenia twojej sprawy. Zastanów się, czy stać Cię na takie ryzyko?

 

Bezpłatna i niezobowiązująca analiza Twojego kredytu frankowego!
Napisz!