Na ostatniej Konferencji Frankowej występował Fryderyk Karzełek – szkoleniowiec i znany ekspert w dziedzinie finansów osobistych.

Jego obecność nie była absolutnie przypadkowa. Zabrał on głos w dyskusji na temat pieniędzy, ich gromadzenia, wydawania, a także kłopotów związanych z finansami.

Prelegent podzielił się swoim doświadczeniem, opowiedział o historii długu, jaki musiał spłacić i jak sobie z tym poradził. F. K. trafnie zauważył, że w momencie, kiedy wpadniemy już w kłopoty, w tym kłopoty finansowe, to należy szybko zacząć patrzeć w przyszłość i tworzyć plan ratunkowy. Rozpamiętywanie przeszłości nic nie daje. Te rozważania świetnie ilustrują sytuację dzisiejszych frankowiczów. W momencie kiedy zaciągali kredyty frankowe, to była dla nich najlepsza opcja, perspektywy były dobre, zdolność kredytowa była wyższa, wszystko miało układać się bardzo dobrze. Niestety tak nie było.

Fryderyk Karzełek namawia frankowiczów do działania i walki z bankami. Uważa, że osoby poszkodowane nie powinny pozostawać bierne. Kredyty frankowe stały się drogie, koszty stały się dużo wyższe od przewidywanych.

 

Gość Konferencji udzielił również wielu trafnych uwag na temat pieniędzy i ich społecznego spostrzegania. Pieniądze, w jego opinii, są jedynie narzędziem do zaspokajania potrzeb
i zachcianek. Jego zdaniem nie są one ani złe, ani dobre. F. K. trafnie zauważył, że błędnie jest powiedzenie, że pieniądze psują ludzi. Pieniądze nie psują nikogo, ale jedynie obnażają prawdziwy charakter osoby. Jeżeli ktoś jest arogancki, to posiadając duże pieniądze ta jego cecha charakteru jedynie umacnia się. Ale jeżeli ktoś jest kreatywny, to z dużymi pieniędzmi może stać się jeszcze bardziej kreatywnym i tworzyć wspaniałe rzeczy.

Nasz Gość podzielił się również wieloma spostrzeżeniami na temat finansów osobistych i ich planowania. Przede wszystkim zwrócił uwagę, że należy już dzisiaj zacząć myśleć o emeryturze i oszczędnościach na starość. Według niego wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie ustalony przez ustawodawcę albo dochód podstawowy, albo gwarantowana, społeczna emerytura. Te rozwiązania spowodują masową pauperyzację społeczeństwa.

 

Bardzo ciekawe wystąpienie Fryderyka Karzełka, eksperta finansowego urozmaiciło naszą Konferencję dla frankowiczów.

 

Bezpłatna i niezobowiązująca analiza Twojej sprawy!
Napisz!